Minimalistická koupelna

Koupelny | 30.8.2019
Minimalistická koupelna

Princip „v jednoduchosti je krása“ zcela určitě platí i v koupelnách. Ve skutečnosti je v těchto částech domácnosti, vystavených vysoké namáhavosti a vlhkosti, minimalismus, vzhledem ke snadné údržbě, obzvlášť oblíbený. V tomto článku navážeme na téma minimalismus v interiéru a zaměříme se na to, jak docílit minimalistického stylu v koupelně.

Jak vypadá minimalistická koupelna?

Minimalismus znamená jednoduchý, čistý styl s minimem předmětů a velkým důrazem na kvalitu materiálů. Minimalistické koupelny jsou vybaveny pouze nezbytným nábytkem, který by měl být, stejně jako všechny ostatní prvky, vysoce praktický. Pro tento styl je typické použití velkoformátových obkladů a dlažeb stejných či odpovídajících si tónů, což dohromady s velkými zrcadly dokáže opticky zvětšit i ty nejmenší koupelny.


Prostor bude působit ještě více minimalisticky pokud zabudujete otevřený sprchový kout. V případě, že se Vám toto řešení z praktických důvodů nezamlouvá, můžete zvolit skleněnou zástěnu, vždy však raději z čirého skla. Dále můžete dokonce vynechat klasickou sprchovou vaničku a místo toho tento prostor vydláždit speciální protiskluzovou dlažbou, čímž dojde k ještě většímu optickému propojení prostoru.

Oblíbenými sériemi s Antislip úpravou jsou např. série Bottega, Prada či Dover. Další variantou splňující požadavky minimalismu je použití umělého kamene, který je nesmírně příjemný nejenom ve sprše. Čtěte více o použití umělého kamene v samostatném článku.


Minimalistická koupelna by měla působit na první pohled čistým dojmem bez velkého množství odložených ručníků, šampónů, krémů apod. Z toho důvodu doporučujeme využít nenápadných, zabudovaných skřínek. Věšáky a háčky by měly být rozhodně sjednoceny s ostatními prvky, nicméně je na místě používat tyto doplňky s rozvahou.

Velice kvalitním výrobcem je společnost Emco, která nabízí krásná a rafinovaná řešení. Designové radiátory plnící jak estetickou, tak praktickou funkci jsou dalším vhodným prvkem minimalistické koupelny. Zde budete těžko hledat hezčí kousky než od italského výrobce Caleido.

Pro lepší orientaci si tedy shrňme 10 důležitých prvků minimalistických koupelen:

  1. minimum nábytku a maximum prostoru
  2. důraz na kvalitu
  3. velké formáty obkladových materiálů (XL obklady, XLight, XTone)
  4. stejný odstín a provázaní obkladů a dlažeb
  5. sladěná sanitární keramika a umyvadla na desku
  6. otevřené sprchové kouty či kouty se skleněnými zástěnami
  7. použití umělého kamene v koupelně
  8. dostatek světla, ideálně toho přírodního
  9. velká zrcadla geometrických tvarů
  10. sjednocení doplňků


Minimalismus a útulnost

Koupelna je místo zasloužené relaxace, kde by se měl každý cítit pohodlně. Vzhledem k některým prvkům minimalismu by se mohlo zdát, že tento směr působí až příliš stroze. Na to reaguje současný trend přistupovat k minimalismu volněji a přikládat k útulnosti stejnou důležitost jako k jednoduchosti a čistotě interiéru.

Osobitost minimalistických koupelen se dá zajistit integrací podlahového vytápění, výběrem vhodných doplňků či použitím přírodních materiálů. Nicméně, je důležité tento aspekt konzultovat s bytovými designéry a již na začátku si ujasnit, kde je pro daný projekt ta správná rovnováha.


Jak na minimalismus?

Minimalismus se v koupelně stává působivým pouze tehdy, když se současně spojí profesionální práce interiérového designéra spolu s odpovídajícím výběrem kvalitních materiálů. V neposlední řadě je do této rovnice nutné přidat i zkušené řemeslníky, bez kterých by celé dílo mohlo být jednoduše pokaženo.

Stejně tak jako minimalismus, tak i PORCELANOSA Grupo dbá na maximální kvalitu svých produktů. Vzhledem k tomu, že na současném trhu není kvalitnějšího výrobce obkladů a dlažeb, jsme si jistí tím, že v tomto smyslu nenajdete pro Vaše koupelny lepšího partnera. Co se týká kvalitní pokládky doporučujeme využít sítě kontaktů a zkušeností s luxusními projekty firmy Dorint.


Prvním krokem pro Vaši minimalistickou koupelnu může být návštěva některého z našich showroomů. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat.

Kategorie blogu