Rekonstrukce malé panelákové koupelny

Rady a tipy | 14.6.2016
Rekonstrukce malé panelákové koupelny

Trendy pro rekonstrukce klasické i panelákové koupelny

Oproti předchozím rokům jsou nyní zákazníci, kteří se pouští do rekonstrukce koupelny, daleko více informovaní, za co z velké části mohou média, která se zaměřují na vybavení interiérů a zútulnění bydlení. Od toho se odvíjí i přesnější představy, které od klientů získávají naši designéři. Ti v jejich přáních dále zvýrazní chytré, nápadité a především funkční řešení prostoru, jež je v současných koupelnách standardem.

 

Při rekonstrukci koupelny je situace ztížená dispozicí prostoru, kde se především v malých panelákových koupelnách ustupuje od vany, která se nahrazuje sprchovým koutem. Sprchové kouty jsou oblíbené i u starší generace, která při rekonstrukci počítá ve stáří se sníženou mobilitou, od čeho se odvíjí potřeba bezbariérové koupelny.

Specialita pro panelákové koupelny

Pokud se chcete pustit do panelákové koupelny, má pro vás Porcelanosa skvělý tip, jak provést rekonstrukci snadno, rychle, bez zbytečného rámusu a nepořádku. Že se vám to zdá jako nemožné? Porcelanosa má ve své nabídce speciální tenkostěnné obklady, které se připevní na stávající obložení – tím pádem nemusíte likvidovat staré obložení, a tak jako bonus nevznikají u řemeslníků další vícepráce.

Rekonstrukce malé koupelny a mýtus o obkladech

Velkým mýtem, který panuje v malých koupelnách, je to, že jsou do prostoru vhodné pouze malé obklady. Naopak – velké formáty obkladů a dlažeb vypadají v malém prostoru skvěle. Výsledkem je méně spár, a tak je prostor více sjednocen. Jediné, s čím musíte v tomto případě počítat, je vyšší prořez a řemeslník musí vhodně rozmístit spáry. Tímto pracným postupem získáte elegantní symetrii.

 

Lepidlo na obklady pro houpavé stropy

Velmi šikovnou novinkou je také unikátní lepidlo na obklady a dlažby do koupelen v patře (v podkroví či v paneláku), které jsou usazené na nestálých a slabých stropech (např. trámy) a mají tendenci se pohybovat a pracovat, což může mít za výsledek popraskání dlažby a zničení spár. Toto lepidlo eliminuje možná rizika a s jeho pomocí jde snadno a rychle provést obložení celé koupelny.

Zajímají vás další tipy na rekonstrukci koupelny? Inspirujte se v článku Rekonstrukce koupelny - tipy a trendy Porcelanosa nebo nás navštivte ve vzorkovnách.

Kategorie blogu