Podlaha do koupelny - která je ta pravá?

Rady a tipy | 28.6.2017
Podlaha do koupelny - která je ta pravá?

Fantazie designérů nezná hranic. Můžeme se o tom přesvědčit u projektů, kde se míchají různé a neobvyklé materiály. Do koupelny již nepatří pouze dlažba či dříve v umakartových jádrech oblíbené linoleum. Často se objevují betonové povrchy, vinyl či dřevo – jedná o krásné povrchy, často však mají svá „ale“. Přečtěte si nejčastější pro a proti pro podlahu do koupelny.

Co musí splňovat podlaha do koupelny?

Tři místa v domě musí odolat velké zátěži. Jedná se o vstupní halu, kuchyň a koupelnu. Co všechno musí splňovat podlaha do koupelny, abyste s ní byli dlouhá léta spokojeni?

• Estetická a nadčasová
• Dlouhá životnost a neměnnost
• Bezpečnost (protismyková úprava)
• Umožnění dokonalé pokládky – rektifikovaná, zajistí minimální spáru
• Snadná údržba a vysoká hygiena
• Příjemná na dotek (možnost využít podlahové topení)

Vinyl či dřevo?

Milujete-li skandinávský styl či přírodní materiály, budete zvažovat podlahu v koupelně s motivem dřeva. Klasické dřevo je příjemné na dotek, ovšem v koupelně, kde je vlhko, se i při sebevětší péči poničí. Je tedy lepší ho volit do obývacích pokojů či ložnic. Alternativou může být vinylová podlaha - je taktéž příjemná na dotek a dobře drží teplo.

Problémem je estetické řešení přechodu podlahy z vinylu do stěny s keramickým obkladem. Je však potřeba dbát na velmi pečlivou pokládku, jinak se do materiálu dostane vlhko a vyniknou jednotlivé spáry.

 

Dlažbu s motivem dřeva nerozeznáte

Ideálním řešením je dlažba s dokonalou imitací dřevěné textury. Výrobky keramických prken firmy Porcelanosa od skutečných dřevěných prken nerozeznáte, skvěle se kombinují s podlahovým vytápěním a odolávají vlhkosti.

Betonová stěrka a další novinky

V posledních letech se v koupelnách objevují pohledové betonové stěrky, které jsou často preferovány architekty. patří mezi poslední trendy. Lze je sice snadno kombinovat s vytápěním v podlaze, jsou však náchylnější na životnost – zejména v místech přechodu do podlahy, k zabudovaným prvkům jako je např. sprchová vanička, detailů ukončení a rohů místnosti.

 

Další možností je například kamenný koberec zalitý pryskyřicí, který má snadnou údržbu a je voděodolný.

Tradiční a nadčasová dlažba do koupelny

Přestože trh přináší mnoho novinek, evergreenem v koupelně zůstane i v dalších letech dlažba. V současné době hrají prim nadčasové trendy – šedé či přírodní barvy, jednoduché linie, velkoformát a rektifikovaná úprava obkladů a dlažeb, která zajistí snadnou údržbu.

LUXUSNÍ A DESIGNOVÉ KOUPELNY

Světové dlažby na jednom místě

Dlažby s motivem dřeva, mramoru, betonu a dalších povrchů si můžete prohlédnout ve vzorkovnách Porcelanosa. Domluvte si schůzku, prohlédněte si nejnovější trendy a pořiďte si koupelnu snů. Zkušení bytoví designéři vám pomohou najít ideální řešení na míru. Kontaktujte nás.

Kategorie blogu