Jaké materiály použít pro obložení krbu?

Rady a tipy | 22.2.2019
Jaké materiály použít pro obložení krbu?

Na výběr elektrického či klasického krbu a plánování jeho umístění, s kterým jsme Vám radili v předchozím článku, navazuje výběr materiálu pro obkládání krbu či krbových kamen. V tomto článku Vám doporučíme obklady, které se z našeho pohledu pro obložení moderních krbů nejvíce hodí.

Přírodní kámen Airslate

Přírodní kámen Airslate od L’Antic Colonial, který se zpracovává speciální technologií prudkých změn teplot, disponuje tloušťkou pouhých 2 až 3,5mm, díky čemuž se může i ohýbat (až do rádiusu 35 cm) a případně tak kopírovat zaoblený půdorys krbu či místnosti.

Dalšími výhodami jsou vedle flexibility i podstatně jednodušší manipulace z důvodů nízké váhy 4-5 kg/m2 a samozřejmě nižší ceny nejen za materiál, ale i za obložení. Je důležité zdůraznit, že to vše rozhodně není na úkor designu. Série Airslate, nabízející celkem 8 odstínů, je naopak na pohled k nerozeznání od kamenných bloků. Více o tomto materiálu čtěte ZDE.


Velkoformátové obklady XLIGHT

Velkoformátové obklady XLIGHT od Urbateku jsou další skvělou volbou pro obklad krbu. XLIGHT díky svému maximálnímu formátu (300 cm x 100 cm) eliminuje z interiéru téměř veškeré spáry, čímž místnost nejenom opticky zvětšuje, ale i esteticky zhodnocuje. Série XLIGHT Lush či XLIGHT Kala, inspirované elegancí mramoru, přidají prostoru nádech exkluzivity.

Stejný design s navazující kresbou může navíc probíhat v celém prostoru, jak na zdech, tak i podlaze. Manipulace je ulehčena minimální tloušťkou 3,5 mm, při čemž v nabídce jsou i varianty 6 mm, 9 mm a 12 mm. Větší tloušťky lze použít i na podlahu či kuchyňské desky. Je ovšem zcela zásadní, aby pokládka probíhala v režii zkušených řemeslníků vybavených speciálním nářadím. Více o materiálech ZDE.


Keramické parkety PAR-KER

Další doporučenou možností je použití keramických parket PAR-KER na obkládání podlah v okolí krbu. Příjemná atmosféra u hořícího ohně bude tímto přírodním vzhledem umocněna, a to bez strachu z propálení podlahy, jako se to může stát u dřevěných parket.

Velice rustikální volbou vhodnou do teplých interiéru je série Delaware Nogal, která Vás nadchne jak svou texturou, tak designem téměř k nerozeznání od přírodního dřeva. Naopak moderní vzhled dřeva přináší série Nobu, kompromisem pak může být série Manhattan, která je dlouhodobě velmi oblíbená. Inspirujte se keramickými parketami PAR-KER ZDE.


Nevíte si rady s realizací krbu u Vás doma?

Zkuste předchozí článek nebo se stavte pro názor odborníka na naše showroomy po celé ČR.

Kategorie blogu